Czy wiesz że…

 

To strefa wiedzy przeznaczonej dla Ciebie, porad i gotowych przepisów na ZDROWIE w oparciu o najnowsze doniesienia medyczne, kosmetologiczne, dietetyczne, stworzona po to, byś mógł poszerzyć swoją świadomość, w trosce o Twoje zdrowie, urodę i energię życiową. Czasami szukasz odpowiedzi na pytania, które Cię nurtują, być może znajdziesz je właśnie tu.

Chcemy być dla Ciebie inspiracją...

 

W ostatnim artykule pisałam o tym, jak wiele funkcji spełnia wątroba i o tym, że jest to wyjątkowy organ, który posiada właściwości samoregeneracji. Niestety nie zawsze dajemy mu na to szansę i wtedy zaczyna szwankować cały nasz organizm.
Aby sprawdzić, w jakim stanie jest nasza wątroba wystarczy raz w roku robić kilka badań z krwi

Wątroba – najbardziej eksploatowany organ naszego organizmu.
Czy wiesz, że wątroba jest organem, który spełnia najwięcej funkcji w naszym organizmie prawie - 500. Nie będziemy o nich wszystkich mówić, ale chciałabym przybliżyć Ci te najważniejsze i pokazać jak o nią dbać. 
Nie jest unerwiona dlatego nie boli co powoduje, że często o niej zapominamy. Potrafi sama się regenerować, niestety w zderzeniu z dzisiejszym światem pełnym przetworzonej żywności kipiącej od cukrów oraz wszechobecnych używek i niezliczonej ilości zażywanych leków nawet ona nie daje rady

Retinol to substancja, która na zawsze zagościła w pielęgnacji antiage. Jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o działanie antyoksydacyjne dla Twojej skóry, stanowi detoks dla niej, ma kluczowy wpływ na procesy odnowy naskórka, na utrzymanie kolagenu we właściwej kondycji oraz jego namnażanie się. Retinol warunkuje właściwą budowę, zagęszczenie, przeciwdziała utracie jędrności. Poprawia krążenie poprzez pobudzenie skóry do wytwarzania nowych naczyń, dlatego pełni tak silną rolę w odmładzaniu.

Wykazuje działanie przeciwzapalne, łagodzące i dlatego warto go stosować w przypadku nadmiernej suchości i łuszczenia się skóry.

Polecamy olej z wiesiołka do picia dla wszystkich z wrażliwą, skłonną do uczuleń skórą oraz z zaburzonym płaszczem lipidowym, jak dzieje się np.: w przypadku łuszczycy, egzemie czy atopowego zapalenia skóry

Czy prawidłowo reagujesz na jedzenie, które codziennie spożywasz? Podaruj sobie komfortowe i szczęśliwe życie… Zadbaj o siebie i swoje samopoczucie. Żyj spokojnie, bez bólu brzucha, biegunek, wysypek, depresji, ciągłego rozdrażnienia, bólu głowy...

Ten rok został ogłoszony rokiem dbałości o siebie. A Ty jak o siebie dbasz? Masz świadomość swojego ciała, skóry? Czy wiesz, co Ci szkodzi, co możesz jeść? Każdy z nas jest indywidualna jednostką, a Ty poznałeś siebie? Czy wiesz, że obraz naszego zdrowia jest widoczny na naszej skórze? Jak często się badasz? Kiedy ostatni raz to robiłaś (łeś)? Twoje zdrowie jest tylko w Twoich rękach!

Rucola ( rokietta siewna ) to bogactwo minerałów i świetny dodatek do wielu potraw. Chętnie zjadamy ją na pizzy, w sałatce czy z jajecznicą, ale warto wiedzieć, z jakiego powodu należy ją docenić.

Szybki kontakt

Kosmetologia Estetyczna i Holistyczna 
Katarzyna Nowacka

Ul. Widok 54A, 62-800 Kalisz
E-mail: gabinet@nowacka.com.pl 
Tel. +48 509 612 763
Tel. +48 62 767 48 28
Tel. +48 62 767 48 29

Znajdź nas na:


Copyright © 2017 Gabinet Kosmetyczny Katarzyny Nowackiej. All Rights Reserved. Designed By © www.telvicom.info

Search