Porady żywieniowe

Każdy z nas je...Zgodzisz się z tym. Jedni dla przyjemności jedzenia, inni, bo muszą. Część z nas przywiązuje ogromną wagę do zdrowej diety, innym wystarcza przygotowanie czegokolwiek. Starasz się dobrze komponować posiłki, dekorować je ładnie tak, aby zadowoliły Twoje smaki...Jak myślisz, czy zaspokojenie głodu jest tym samym, co prawidłowe odżywianie? Czy Twoje komórki otrzymują właściwe składniki, których potrzebują do prawidłowego funkcjonowania? Otóż niedożywienie komórkowe to olbrzymie zagrożenie dla naszego zdrowia, szczególnie teraz w dobie mody na różne, często bardzo skrajne diety, które teoretycznie maja służyć zachowaniu dobrego samopoczucia czy szczupłej sylwetki a najczęściej kończą się dużymi niedoborami składników odżywczych i skrajnym wyczerpaniem organizmu oraz efektem jojo.

MIKROODŻYWIANIE to dziedzina, w której zajmujemy się wszystkim tym, czego potrzebują twoje komórki do pracy, to wiedza na temat składników odżywczych, bez których procesy życiowe w Twoim organizmie nie będą przebiegały prawidłowo. Musisz zrozumieć, że jesteś cudownym układem wielu wzajemnie powiązanych reakcji i jak w efekcie domino, jeśli jeden klocek upadnie, przewróci kolejny i kolejny, aż runie cała misternie ułożona konstrukcja. Tak właśnie dzieje się z naszym organizmem i zaczynamy chorować, najpierw poszczególne narządy nie dają rady a potem siada cały system.  Porady żywieniowe dotyczą Twojego samopoczucia w danej chwili- różnią się w zależności od tego, czy pytasz o profilaktykę czy przychodzisz z problemem trądziku, przedwczesnego starzenia, anemii, zaburzeń hormonalnych a może jesteś w ciąży i chcesz urodzić zdrowe, silne dziecko- dotyczą  zbilansowanej diety, wyrównaniu niedoborów mikro i makroelementów, wspomożenia probiotycznego dla jelit, aby poprawić ich pracę a także tego żebyś we właściwy sposób dobierał dobre tłuszcze, węglowodany i białka i zjadał je w określonej ilości i o określonej porze. To wszystko w celu zachowania pełnego zdrowia, dobrego samopoczucia i prewencji w zapobieganiu chorobom.

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć !!!

Wszystko to, a nawet więcej opowiemy Ci podczas wizyty w naszym gabinecie.

Dla kogo :

- dla osób z problemem trądziku młodzieńczego, różowatego, trądziku dorosłych,

- dla osób, których skóra mimo czynionych zabiegów pielęgnacyjnych dalej jest szara, pozbawiona blasku, przedwcześnie starzejąca się i zwiotczała,

- dla walczących z przebarwieniami, które powracają jak bumerang mimo kuracji,

- dla osób z problemami alergii, w tym skórnych, nadmiernej suchości, łuszczycy, AZS,

- dla wyczerpanych stresem, szybkim tempem życia, pozbawionych energii i siły witalnej,

- dla walczących ze zbędnymi kilogramami,

- dla osób cierpiących z powodu dolegliwości układu pokarmowego,

- dla wszystkich, którzy chcą być świadomi i wiedzieć więcej o zdrowej, zbilansowanej diecie i składnikach w niej zawartych, chcą zadbać o właściwe żywienie swoje i swoich dzieci,

- dla osób z cukrzycą , insuliniopornością,

- dla przyszłych mam, przy kłopotach z zajściem w ciążę,

- dla aktywnych, sportowców dla polepszenia ich wytrzymałości przy zachowaniu pełnego zdrowia. 

Czas wizyty : 1-1,5 h

Jesteśmy specjalistami z zakresu mikroodżywiania a nie dietetykami, w związku z tym podajemy przykłady właściwego żywienia według w/w dziedziny, lecz nie układamy gotowych jadłospisów. Chcemy, żebyś świadomie komponował swoje posiłki, wykazując się własną inwencją tak, abyś wybierał produkty, które lubisz, a nie musisz jeść.

Jedzenie to frajda i ma Ci sprawiać przyjemność, a dodatkowo poprawiać Twoje samopoczucie.

Jedz zdrowo, żyj zdrowo.

Nasze kwalifikacje

 

Szybki kontakt

Kosmetologia Estetyczna i Holistyczna 
Katarzyna Nowacka

Ul. Widok 54A, 62-800 Kalisz
E-mail: gabinet@nowacka.com.pl 
Tel. +48 509 612 763
Tel. +48 62 767 48 28
Tel. +48 62 767 48 29

Znajdź nas na:

Search