Refleksologia

Refleksologia jest nauką o refleksach znajdujących się zarówno w stopach jak i dłoniach. To one mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, a także organami i częściami ciała. Ta nadzwyczajna metoda masażu wykonywana jest głównie kciukiem. Polega na tym, że „chodzi” się kciukiem i innymi palcami w kolejności: miejsce zdrowe - miejsce chore - miejsce zdrowe. Bardzo ważne jest utrzymanie stałej intensywności nacisku. W przypadku miejsc zdrowych osoba poddająca się zabiegowi nie będzie odczuwała żadnych dolegliwości. Sytuacja zmieni się, gdy organizm wskaże jakiś problem.

Refleksologia – dla kogo?

Refleksologia jest zalecana osobom, które:

  • są narażone na ciągły stres;

  • cierpią na utratę energii;

  • odczuwają bóle np. stawów;

  • cechuje obniżona odporność;

  • borykają się z chorobami przewlekłymi;

To oczywiście nie wszystkie zalecenia. W naszym gabinecie prowadzona jest refleksologia zarówno stóp jak i twarzy. Każdy z tych zabiegów ma swoje zadania wpływające na ogólną poprawę samopoczucia jak i stanu zdrowia także tego psychicznego.

Refleksologia twarzy, podobnie jak refleksologia stóp, nie jest wyłącznie relaksującym zabiegiem, ale także zabiegiem wspomagającym doprowadzenie organizmu do równowagi biologicznej. 

Szybki kontakt

Kosmetologia Estetyczna i Holistyczna 
Katarzyna Nowacka

Ul. Widok 54A, 62-800 Kalisz
E-mail: gabinet@nowacka.com.pl 
Tel. +48 509 612 763
Tel. +48 62 767 48 28
Tel. +48 62 767 48 29

Znajdź nas na:


Copyright © 2017 Gabinet Kosmetyczny Katarzyny Nowackiej. All Rights Reserved. Designed By © www.telvicom.info

Search