Porady psychologa

Depresja okołoporodowa - przyczyny, rozpoznanie, terapia

Ciąża to wspaniały, czasami długo oczekiwany okres, który poza drobnymi dolegliwościami fizycznymi powinien być dla Ciebie najszczęśliwszym momentem życia. Oczekujesz potomka, tym samym przekazujesz dar życia. Ta cudowna rola, jaką masz spełnić nie jest jednak pozbawiona pewnych obciążeń... z różnych względów i trudnych czasami do ustalenia przyczyn nachodzą Cię wątpliwości dotyczące przyszłego macierzyństwa.

Zadajesz sobie pytania : Czy będę dobrą matką? Czy będę umiała pokochać swoje dziecko? Czy wiem, jak prawidłowo o nie zadbać? Czy nic się nie wydarzy? Czy dam radę?.

Niekiedy boisz się porodu i wszystkiego, co nastąpi po. Wszystkie te wątpliwości są naturalne, lecz jeśli nie potrafisz przestać o nich myśleć, mogą przerodzić się w duży lęk i psychiczne obciążenie a nawet apatię, co w konsekwencji przeszkodzi Ci w pełni cieszyć się Swoim macierzyństwem. Temat depresji okołoporodowej nie jest odosobnionym zjawiskiem, dlatego warto być czujną i jeśli dopadną Cię wątpliwości, strach czy poczucie smutku w tym okresie lub też brak, z różnych przyczyn, właściwego wsparcia ze strony partnera spróbuj temu zaradzić. Wizyta u zaufanego psychologa da Ci poczucie bezpieczeństwa i utwierdzi w tym, że dasz radę!!!

Współpracujemy ze specjalistami z zakresu psychologii. Możesz pobrać z naszej strony ich numer telefonu, bez naszego udziału i w pełnej tajemnicy umówić się na wizytę i w zaciszu ich gabinetu sprawić, że ciąża i narodziny Twojego dziecka zapiszą się w Twoim życiu cudowną chwilą. Pamiętaj! Problem depresji okołoporodowej może pojawić się ukradkiem, nie zauważony i przydarzyć się tym nawet najsilniejszym charakterom. To również zjawisko, które może dotknąć naszych mężczyzn i ojców nowonarodzonych dzieci.

Dlatego nie zwlekaj, jeśli rozpoznasz u siebie czy swojego partnera pierwsze objawy, DZIAŁAJ i BĄDŹ SZCZĘŚLIWA.

Mgr Irena Nowacka tel. 601 755 009 więcej

Mgr Agnieszka Kowalewska tel. 600 928 885 więcej

 

 

Szybki kontakt

Kosmetologia Estetyczna i Holistyczna 
Katarzyna Nowacka

Ul. Widok 54A, 62-800 Kalisz
E-mail: gabinet@nowacka.com.pl 
Tel. +48 509 612 763
Tel. +48 62 767 48 28
Tel. +48 62 767 48 29

Znajdź nas na:


Copyright © 2017 Gabinet Kosmetyczny Katarzyny Nowackiej. All Rights Reserved. Designed By © www.telvicom.info

Search