Aktualności

III Narodowy Kongres Żywieniowy nie mogło nas tam zabraknąć !!!

Tym razem tematyka obejmowała dietę osób starszych, ruch dla zdrowia emerytów. Poruszano wiele trudnych tematów, jak choćby cukrzyca, choroba będąca pandemią obecnych czasów. W tej chwili Polska zajmuje 4 niechlubne miejsce na świecie pod względem ilości zachorowań na tą chorobę. W 2035 roku będziemy na 1!

Chyba nie ma powodu do dumy. To my za 17 lat.

Kolejny problem poruszany przez profesorów to choroba trzewna wieku podeszłego i problem z diagnostyką tego zjawiska. Zaprezentowano także najnowsze piramidy żywieniowe dla dzieci i młodzieży, osób dorosłych oraz starszych. U podstawy wszystkich jest ruch, wszelki, by zachować zdrowie. Zwracano szczególną uwagę na niedożywienie naszych babć i dziadków a także na ograniczenia ruchowe, jakie im towarzyszą oraz jak im zapobiegać. Podkreślano wielokrotnie relacje z bliskimi, jako element fundamentalny szczęśliwej starości.

Do naszych gabinetowych perełek dołączyła kolejna pozycja książkowa " DIETETYKA, żywność, żywienie w prewencji i leczeniu" prof. dr hab. .n .med. Mirosława Jarosza z własnoręczną dedykacją dla naszego gabinetu. Przemiły człowiek o wielkiej wiedzy. Kawał dobrej książki :)

Szybki kontakt

Kosmetologia Estetyczna i Holistyczna 
Katarzyna Nowacka

Ul. Widok 54A, 62-800 Kalisz
E-mail: gabinet@nowacka.com.pl 
Tel. +48 509 612 763
Tel. +48 62 767 48 28
Tel. +48 62 767 48 29

Znajdź nas na:

Search