Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja

Różnie je nazywacie: pypcie, frędzle, czerwone kropki itd. Często przeszkadzają Wam w codziennym życiu, haczą o stanik, biżuterię, ubrania, są kaleczone podczas wizyty u fryzjera. Mowa tu o łagodnych zmianach, takich jak włókniaki miękkie, brodawki łojotokowe i punkty rubinowe. W naszym gabinecie wykonujemy zabieg elektrokoagulacji, który pozwoli Ci pozbyć się ich raz na zawsze.

Zabieg wykonujemy najwyższej klasy aparatem medycznym, który wykorzystywany jest w pracy przez chirurgów na całym świecie. Zaleta elektrokoagulacji to brak krwawienia, gdyż tkanka pod wpływem prądu ulega skoagulowaniu. Ponadto olbrzymim plusem jest błyskawiczny czas wykonania, co zmniejsza dyskomfort bólowy, dzięki czemu można opracować duży obszar skóry podczas jednej wizyty.

Efekty naszych zabiegów możecie zobaczyć poniżej.

Czy wiesz, że...

Punkty rubinowe pojawiają się z upływającym czasem i najczęściej są uzależnione od nadmiernej ekspozycji na słońce, są to anomalie naczynkowe.  Nadmierne opalanie się sprzyja, również  pobudzeniu do namnażania się brodawek łojotokowych. Jeśli mamy problem z dużą ilością tego rodzaju zmian należy przyjrzeć się także swojej wątrobie, ponieważ jej zaburzona praca oraz nieunormowany cholesterol może prowokować wyrzut brodawek łojotokowych. 

Dla kogo:

- dla każdego, kto chce pozbyć się mało estetycznych zmian typu włókniaki miękkie, brodawki łojotokowe,

- dla wszystkich ceniących sobie wyrównany koloryt i strukturę skóry,

- dla osób z punktami rubinowymi, których czasem są nawet setki.

Przeciwskazania:

- ciążą, karmienie piersią,

- rozrusznik serca,

- metalowe części w organizmie,

- nowotwory i stany po leczeniu nowotworów (5 lat),

- antybiotyki (tydzień po zakończonej kuracji),

- tendencje do tworzenia się keloidów (blizn przerosłych),

- epilepsja, - zaburzenia krążenia i krzepnięcia (leki przeciwzakrzepowe),

- nieuregulowana cukrzyca,

- zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry (opryszczka, liszajec),

- uszkodzenia skóry w miejscu wykonywania zabiegu.

Postępowanie pozabiegowe:

Proces gojenia jest uzależniony od ogólnego stanu zdrowia (np. anemia wydłuża proces gojenia). Bezpośrednio po elektrokoagulacji może wystąpić obrzęk, rumień, pokrzywka. Strupki, które mogą pojawić się po zabiegu, goją się w ciągu kilku dni. Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z: - peelingów enzymatycznych, chemicznych, mechanicznych w miejscu wykonywania zabiegu, - opalania na słońcu lub w solarium ( min. miesiąc po zabiegu) - korzystania z basenu, sauny, siłowni. Należy osuszać miejsce poddane zabiegowi (można nakładać krem np. regenerujący z serii BLU marki SOTHYS lub Zinalfat). Zalecamy także fotoprotekcję minimum 30 SPF. Po zabiegu unikamy drażnienia i ocierania tych miejsc, zakładamy ubrania i bieliznę miękkie i nie przylegające do sylwetki.

Częstotliwość: Najczęściej wystarcza jeden zabieg elektrokoagulacji. Przy dużej ilości zmian lub o dużych rozmiarach należy powtórzyć go po całkowitym wygojeniu skóry.

Szybki kontakt

Kosmetologia Estetyczna i Holistyczna 
Katarzyna Nowacka

Ul. Widok 54A, 62-800 Kalisz
E-mail: gabinet@nowacka.com.pl 
Tel. +48 509 612 763
Tel. +48 62 767 48 28
Tel. +48 62 767 48 29

Znajdź nas na:

Search