Niedobory mikro, makro elementów, zaburzenia i osłabienie organizmu

Food test

 Czy reagujesz na jedzenie, które codziennie spożywasz? Podaruj sobie komfortowe i szczęśliwe życie… Zadbaj o siebie i swoje samopoczucie. Żyj spokojnie, bez bólu brzucha, biegunek, wysypek, depresji, ciągłego rozdrażnienia, bólu głowy, stawów i mięśni oraz kataru i kaszlu. Jeśli nie wiesz, co Ci dolega, pomyśl o teście na nietolerancję Food Detective. Być może on pomoże Ci wrócić do zdrowia?

Nietolerancja pokarmowa, zwana czasem pseudoalergią, objawia się nieprawidłową odpowiedzią immunologiczna po spożyciu danego produktu. Układ odpornościowy osoby, która jest uczulona, wytwarza wtedy przeciwciała , by zwalczyć alergen.

Jest to znacznie częstszy problem niż alergia pokarmowa. Objawy nietolerancji pojawiają się niestety z pewnym opóźnieniem, nawet po kilku godzinach od spożycia i mogą się utrzymywać nawet kilka godzin do kilku dni. Nietolerancja może dotyczyć 1 produktu lub wielu grup pokarmowych.

Warto ustalić, co nam szkodzi i wykonać Food Detective.

W przypadku alergii nie tolerujemy nawet minimalnej ilości alergenu, ponieważ od razu następuje reakcja immunologiczna. W przypadku nietolerancji jest inaczej, gdyż reakcja następuje przy zjadaniu znacznej ilości drażniącego pokarmu i przez dłuższy czas, dlatego że organizm ma problem z jego trawieniem.

Najczęściej nietolerancja występuje na mleko i laktozę, gluten i pszenicę, drożdże, orzechy, salicylany, konserwanty a także np. kofeinę.

W przypadku nietolerancji należy zachować umiar w spożywaniu produktów, które powodują u nas niepożądane objawy ze strony układu pokarmowego oraz zmiany skórne. Objawy nietolerancji bywają niezwykle uciążliwe: wysypki, wzdęcia i inne objawy utrudniają spokojne życie. Dlatego warto włączyć do swojej diety dobre prebiotyki, probiotyki, glutaminę np. Pileje, Solgar, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu pokarmowego i wzmacniają układ immunologiczny.

Trudno jest zdiagnozować nietolerancję, większość objawów jest niespecyficzna.

Objawy mogą pochodzić z różnych stron:

- ze strony układu pokarmowego - dziwne bóle brzucha, kolki, uczucie pełności, wzdęcia, gazy, ciągłe przelewanie, jelito drażliwe, biegunki, zaparcia, zespół złego wchłaniania, zapalenie jelit, nudności, wzrost lub spadek wagi nieuzasadniony, a nawet wymioty.

- ze strony układu oddechowego- astma, nieżyt nosa, zapalenie zatok.

- za strony układu nerwowego- bóle głowy, migreny, depresja, chroniczne zmęczenie, ospałość, zaburzenia koncentracji, lęk, nadmierne pobudzenie, bezsenność, ADHD.

- na skórze- trądzik, łuszczyca, egzema, wysypki, atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, suchość skóry.

- ze strony układu ruchu- przewlekłe bóle stawów, dna moczanowa, zapalenie stawów.

- oraz inne- cukrzyca typu II, moczenie nocne mimowolne, spuchnięte powieki, zaczerwienienie oczu, wysokie ciśnienie krwi.

Na powstanie nietolerancji wpływa wiele przyczyn, które mogą się rozwijać w każdym wieku aż do późnej starości. Nieleczona i nierozpoznana alergia pokarmowa, może być przyczyna zaburzeń metabolicznych (nadciśnienie, otyłość), chorób autoimmunologicznych, alergicznych, nowotworowych, zaburzeń hormonalnych a nawet niepłodności.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, dlaczego z roku na rok wzrasta ilość osób z nietolerancją pokarmowa. Wśród przyczyn obok niewłaściwej diety, wymienia się nadużywanie leków, infekcje przewodu pokarmowego, palenie papierosów, brak aktywności fizycznej a nawet zanieczyszczenie środowiska.

Food Detective jest to nowoczesne badanie przesiewowe, którego wykonanie nie wymaga specjalistycznego sprzętu a wynik jest łatwy do zinterpretowania. Wynik otrzymujemy po 40 minutach. Jest szybkim, wysoko jakościowym testem ELISA, gdzie wykrywamy przeciwciała z osocza krwi.

Możemy jednocześnie sprawdzić 46 pokarmów. Przed wykonaniem testu, przez kilka tygodni nie należy stosować diety eliminacyjnej. Na podstawie próbki krwi określamy podwyższony poziom przeciwciał IgG i typujemy składniki pokarmowe wywołujące objawy nietolerancji. Na podstawie wyniku projektujemy dietę eliminacyjną.

Nadwrażliwość pokarmowa może być immunologicznie zależna (reakcje IgE zależne-alergia) i immunologicznie niezależna (reakcje IgE niezależna, nietolerancja IgG zależna).

Korzyści zdrowotne dzięki zastosowaniu w/w metody, zostały udokumentowane w badaniach klinicznych.

Czas wizyty 40 min

 

Szybki kontakt

Kosmetologia Estetyczna i Holistyczna 
Katarzyna Nowacka

Ul. Widok 54A, 62-800 Kalisz
E-mail: gabinet@nowacka.com.pl 
Tel. +48 509 612 763
Tel. +48 62 767 48 28
Tel. +48 62 767 48 29

Znajdź nas na:

Search